Hloubková detoxikace

 

V průběhu let se v celém organizmu hromadí jedovaté látky, které pak skrytě uložené nám způsobují mnoho onemocnění a patří mezi zásadní příčiny vážných zdravotních potíží. Většina z těchto látek se klasickými lékařskými testy nebo přístroji nedá zjistit.

Neplodnost je z větší části způsobená rozsáhlým zakovením reprodukčních orgánů u žen i mužů, tedy vnitřním nánosem toxických těžkých kovů a chemikálií v pánevní oblasti, které znemožňují přirozené početí. Než se rozhodnete pro umělé oplodnění, zkuste raději přirozenější cestu, pečlivou hlubokou očistu celého organizmu (počítejte, že to trvá několik měsíců). Prospějete nejen sobě, ale hlavně miminku v děloze, které se bude vyvíjet v čisté plodové vodě a bude kvalitně vyživováno ze zdravého prostředí maminčina organizmu.

 

Bohužel s chemickými léky, psychofarmaky, toxickým stresem, nezdravou překyselenou stravou a nápoji, příjmem alkoholu, kofeinu či drog, si nemůžeme myslet, že naše tělo může dlouho fungovat, bez projevů nemocí. Když to podceňujeme nebo zcela ignorujeme, z největší pravděpodobností jednoho dne se dostaví velký zdravotní problém, vyžadující rozsáhlou léčbu při náročnosti psychické, fyziologické nebo doprovázené bolestivostí, s vlivem na celou rodinu. Pokud do takto nemocného, již značně toxického organizmu budete přidávat další jedovatou zátěž chemikálií v podobě farmaceutických léků, antibiotik, anestetik, chemoterapie, zátěže těžkými kovy z očkovacích látek, amalgámových plomb, nekvalitních přípravků kosmetiky či drogérie, nebo čisticích prostředků, imunita vašeho organizmu to nemusí zvládnout.

Je dobré mít na vědomí, že průběžná detoxikace a hygiena vnitřního prostředí těla (1–2x do roka / jaro, podzim), je optimální pro udržení zdravotního stavu v dobré formě. Škodlivé vlivy životního prostředí na nás působí každým dnem v kontaktu s vodou, potravinami, ovzduším, pracovním prostředím, s lidmi ve veřejných prostředcích a zdravotních střediscích, školách, úřadech, hotelích a obchodech. Pokud po dobu 20-30-40 let jsme neprošli nikdy žádným hlubokým detoxikačním programem a přitom se rozhodneme pro důkladnou očistu organizmu od toxických těžkých kovů, chemikálií, nadměrného překyselení, plísní, metabolického odpadu, urátových krystalů kyseliny močové, střevních kalů, patogenních mikroorganismů, musíme počítat s dobou detoxikačních postupů mnoho měsíců. Záleží na vaší celkové zátěži organizmu a obranyschopnosti imunitního systému, jak dlouho vám budou vnitřní orgány aktivně fungovat a udržovat váš fyzický a duševní stav v normě. Pokud vaše krevní řečiště není čistou plazmou, která pravidelně rozvádí kyslík do tkání, ale je odpadním hustým bahnem plným metabolických zbytků, urátových krystalů, kyselin, zdeformovaných a mykotických červených krvinek, toxických či rozpadlých bílých krvinek, těžkých kovů, hlenů, kvasinek či parazitních mikroorganizmů, snad neuvěříte, že nějaká pilulka nebo injekce vás spasí, dokud to tam všechno necháte? V tomto stádiu vnitřního prostředí nepomůže ani samotné užívání vitamínů či minerálů, protože husté toxické bahno nemá možnost je rozvést do ucpaných tkání. To všechno, co v těle přebývá a škodí, se musí nejdříve postupně odvést z těla ven, posílit funkci čistících a vylučovacích orgánů a dát šanci imunitnímu systému, aby opět mohlo svobodně plnit svoji funkci.

 

 

Z větší částí za tyto projevy nemocí může extrémní zátěž v mozkových tkáních, cévách a dalších vnitřních orgánech toxickými těžkými kovy a chemikáliemi, které organizmus zcela nebo částečně paralyzují, a které sám neumí přirozeně vyloučit ani rozložit. Když tyto dvě nebezpečné jedovaté složky se spojí v určité konzistenci, vytvoří v těle reakci, která mění svou formu na karcinogeny nebo neurotoxiny. To negativně ovlivňuje imunitní a nervový systém těla, způsobuje autoimunitní reakce, poškozuje kosti a klouby, přispívá k množení kvasinky Candidy albicans, bakterií a plísní.

Například:

Olovo nahrazuje v těle vápník v kostech, mění funkci biomolekul, působí jako enzymatické jedy – zpomaluje mentální a fyzický vývoj u dětí, způsobuje anémii, poškození mozku a CNS, bolesti hlavy, nechutenství, křeče, bledost, zácpy, vliv na schopnost učení, poruchy imunity a krvetvorby, má vliv na kardiovaskulární systém.

Rtuť váže se na některé enzymy a vyřadí z činnosti, kumuluje se v játrech, ledvinách a mozku – způsobuje zažívací poruchy, vypadávání vlasů, neurologické a psychické potíže, poruchy zraku, sluchu, řeči, vypadávání zubů, chudokrevnost, nemoci ledvin, revmatické choroby, poškození plodu v těhotenství, jednorázové dávky způsobí zvracení, průjmy, bolesti břicha.

Arzén nahrazuje fosfor, je to karcinogen a je součástí pesticidů, usazuje se v játrech, ledvinách, v mozku a srdci – bolesti břicha, zvracení, průjem, dehydratace, kožní problémy, selhání ledvin, svalový třes, apatie, dýchací potíže a zažívací, onemocnění mozku a CNS.

Kadmium nahrazuje zinek, kumuluje se v játrech a ledvinách, u kuřáků v krvi – poškozuje funkce pohlavních orgánů, poruchy ledvin a kardiovaskulárního systému, poškozuje plod v těhotenství, způsobuje řídnutí kostí, bolesti břicha, průjem, zvracení.

Hliník je neurotoxin, mění buněčné a metabolické procesy v těle, tělesné tkáně a ovlivňuje nervový systém. Je vysoce reaktivní s dalšími chemikáliemi, vytváří antigeny stimulující imunitní systém pro odezvu na vakcíny – způsobuje záněty v mozku, mentální postižení, demenci, křeče, alergie, astma, onemocnění kostí, anemií, Alzheimerovou chorobu, dráždí imunitní systém a vyvolává zvýšenou produkci protilátek.

 

Bylo prokázáno, že po očkování hodně častým jevem u malých dětí jsou poruchy vydávání zvuků, které dosud běžně projevovaly jako broukání, žvatlání, jsou apatické, unavené, více pláčou, spí neklidně, jsou podrážděné, ztrácí chuť k jídlu, méně se usmívají a nenavazuji oční kontakt při komunikaci. Mnohdy zvrací, mají průjmy, otoky a záněty kůže v okolí vpichu. V případě reakce na očkovací látku s rychlé stoupající tělesnou teplotou, mohou mít děti občas febrilní křeče spojené s problémy s dýcháním, svalové záškuby končetin, oči v sloup, nekontrolovatelné třesy celého těla či prohýbání do oblouku, někdy spojenými se ztrátou vědomí. Tyto silné reakce jsou projevem silné otravy organizmu a poškozením nervového systému i mozku. Příznakem chronické otravy těžkými kovy (z vlivu extrémní zátěže dávkou hliníku a rtuti z vakcín) jsou již tolik časté onemocnění jako epilepsie, autismus, ztráta řeči, poruchy smyslů, paměti, koncentrace a pozornosti nebo poruchy svalové dysbalance (ochablost končetin).

 

A proč očkování ublíží více malým dětem než dospělým?

Zásadním faktorem pro vstřebávání jakýchkoli látek do organismu je efektivita hematoencefalické bariéry, detoxikační schopnost jater a vylučovací schopnost ledvin. U malých kojenců jsou všechny tyto faktory oslabené nebo zatím neexistují, proto droboučký organizmus miminka je tolik citlivý na uložené cizí a jedovaté látky v mozku a zanechává mnohdy nenávratné poškození CNS. Hematoencefalická bariéra (přechod mezi mozkovými kapilárami a mozkovou tkání), která chrání před škodlivým vlivem toxických látek na funkce mozku, se začíná dítěti vyvíjet až v půl roce jeho života a končí v pubertě. Absorpce těžkých kovů a chemikálií z vakcín významně ovlivňuje kyselost vnitřního prostředí organizmu dítěte. Zánětlivá tkáň proto zvyšuje rozpouštění do svalů a tkání. Při méně fungujících ledvinách nebo jejich selhání, poškození organizmu je mnohem rozsáhlejší. U dospělých se poškození očkováním projeví spíše únavovým syndromem, depresí, demencí, chronickými migrénami, poruchou imunity či štítné žlázy, neplodností, problémy s prostatou a dalšími neurčitými potížemi.

Jaké nebezpečné toxické látky obsahuje vakcína: Thiomersal, formaldehyd, fenoxyetanol, skvalén, adjuvans, sloučeniny hliníku a rtuti, které mnohonásobně překračují hraniční limity pro toxicitu malého tělíčka dítěte.

Další vnější zdroje toxického zamoření organizmu:

- těžké kovy: výfukové plyny aut, zubní materiály, cigaretový kouř, mořské ryby, pracovní prostředí.

- chemikálie: spreje, kosmetické prostředky, prostředky na hubení hmyzu, spalování odpadu, čisticí prostředky, barvy, laky, chemické laboratoře, nátěrové hmoty, svíčky, kožešnický průmysl.

- farmaceutický průmysl: chemická léčiva, antibiotika, kortikoidní mastě, očkovací látky, amalgamové plomby.

- potraviny: konzervační látky v potravinách, emulgátory, barviva, kypřidla, dochucovadla, ztužovadla, maso zvířat krmené antibiotiky a chemickými náhražkami.

- postřikové látky: pesticidy, fungicidy, moření osiva, postřiky zeleniny a ovoce.

- geopatogenní zóny, elektromagnetický smog z elektronických spotřebičů, mobily, mikrovlnky, antény.

 

Pro odstranění těžkých kovů z tkání nepomůže ani pouhá vhodná strava, ani bylinkové čaje, ani zásah s působením další nálože chemické léčby. Ukládají se totiž hlavně v tkáních mozku, orgánů a v kostech, a tam se buňky neobnovuji tak rychle jako na kůži. Musíme se proto cíleně a důkladně zaměřit na techniky hlubokého detoxikačního programu tkání a buněk se speciálními produkty, které mají tyto jedinečné schopnosti chelace, laváže, navázání a vyloučení z těla. Když se zbavíme toxických látek nejen z krevní plazmy, ale i z hloubi všech tkání, svalů, kostí a divertiklů tlustého střeva (vyklenutí střevní stěny), pak teprve tělo má šanci se kvalitně odkyselit a odplísnit. Jinak pouhé povrchové čištění krevního řečiště není dostatečné pro celkové uzdravení, protože mnoho uložených jedovatých látek máme právě skrytě uložených v drobných neprůchozích krevních vlásečnicích po celém těle, ve svalech, kostech, mozkových tkáních, vlasech, nehtech a vnitřních orgánech.

Pokud tělo má v sobě již skryté toxické kumulované uložiště od narození a postupně s časem se přidává další faktor překyselení z nesprávné životosprávy a pití nekvalitní vody, nedostatek zásaditých minerálů, špatná střevní mikroflóra, blokáda kapilárního systému a nedostatečné okysličení tkání, množství parazitujících mikroorganizmů, vliv častého užívání antibiotik, chemických léků a mastí, k tomu „povinné/nepovinné“ nucené dávky vakcín, které děti absolvují již od útlého věku, tak bohužel některý organizmus není schopen zvládnout se ubránit takové rozsáhlé likvidaci mozkových buněk a narušení funkcí orgánů.

U dospělých přibývá ještě další riziko skrytého příjmu těžkých kovů v amalgamových plombách, krevními transfuzemi, vdechováním nebo pokožkou při práci s toxickým materiálem, používáním nekvalitní kosmetiky, konzumací alkoholu, drog či kofeinu. Dospělým doporučujeme navíc, jako součást detoxikačního programu taktéž přirozené bezbolestné vyloučení žlučníkových kamínků, protože játra a žlučník se tím zregenerují a pak budou moc kvalitněji průběžně čistit krev od metabolických zbytků. Očistou jater se vám zlepší i funkce žlučníků, zlepší se vám zažívání, celý metabolismus, problémy se zrakem i s pletí, budete vitálnější, upraví se vám alergické reakce nebo zcela zmizí jejich projevy, odstraní se bolesti kolen a kožní potíže. Zcela očištěný organizmus pak můžete hojně vyživovat minerály, vitamíny, stopovými prvky a vše se již čirou krevní plazmou rozvede do tkání, vlásečnic, mozku a orgánů.

 

Nesmíme zapomenout také na další velmi podstatný jev, který kromě toxických těžkých kovů způsobuje uvnitř organizmu velké zdravotní problémy, a o kterém se taktéž běžně nemluví ani veřejně neinformuje. Tou druhou nejpodstatnější příčinou mnohých nemocí jsou paraziti, kterých je velká řada a hnízdí nebo se pohybují v různých místech našeho těla, aniž bychom o nich věděli. Parazité jsou malé organizmy, živí se metabolickým odpadem v krvi, uvnitř tkání, střev či orgánů těla a vylučují velmi toxické výkaly (jejich odpadní produkt je jako čpavek). Tyto jedy narušují funkce tělesných orgánů, tvoří se cysty, otoky, záněty, kaménky a benigní nádory. Patogenní mikroorganizmy se množí v kyselinotvorném prostředí, ve velké míře snižuji imunitu těla, takže pokud jim nedopřejeme tyto podmínky a zbavíme organizmus těžkých kovů, chemikálii, žlučníkových kamínků, celkové kyselosti a plísní, nebudou mít paraziti jak přežít. Pomůže nám v tom také frekvenční terapie nebo speciální bylinková očistná kůra na odčervení, jako to bylo běžné v předešlých stoletích.

 

Jaké živé zátěže můžeme nevědomě nechávat hostovat uvnitř svého těla a které se mohou množit v překyseleném a oslabeném prostředí organizmu?

 

Plísně (nejčastější Candida albicans), bakterie (borrelie, chlamydie, streptokoci, stafylokoci, pneumokoci, gonokoci, salmonela), viry a houby (způsobující infekční nemoci), parazité (motolice, tasemnice, hlístice, roupy, bičíkovce, škrkavky, měchovce, tenkohlavce, háďátka střevní, prvoci, krevničky, nálevníci, svalovce stočené, červy, vlasovce, škulovce, echinokoci, babesie).

 

Nyní se můžete vyhnout některým akutním chirurgickým zákrokům, netrpět zbytečnou bolestí a dlouhou regenerací organizmu na nemocničním lůžku nebo doma v neschopnosti. Pokud však toto je váš způsob odpočinku a zastavení se z uspěchaného životního rytmu, budiž, ať je vám dopřán tento způsob sebe zklidnění. Pokud tomu tak není, můžete to změnit a my vám v tom pomůžeme.

Tyto přirozené cesty ozdravení vnitřního prostředí vašeho těla nabízíme všem, kdo si chce ušetřit trápení a vědomě zapracovat na udržování svého zdraví. Fyzickou a duševní složku života nelze oddělit, všechno se propojuje a vzájemně komunikuje systémem mechanizmu hmoty, myšlenky a všudypřítomné energie.