Překyselení organismu

 

EXISTUJÍ 3 METABOLICKÉ TYPY, PODLE TOHO, JAK SE KYSELIN ZBAVUJÍ:

 

KUMULATIVNÍ TYP
- zadržuje kyseliny v tuku, ve tkáních formou krystalů, v podobě nárůstků, cyst, myomů, bradaviček, pigmentů… – často vykazuje falešný výsledek při měření slin nebo moči pH proužky

 

VYLUČOVACÍ TYP 
– kyseliny hojně vylučuje močí, stolicí, potem, menstruační krví…

 

TYP, KTERÝ KYSELINY ŘEDÍ VODOU (otoky) NEBO NEUTRALIZUJE VLASTNÍMI MINERÁLY
- z vlasů, nehtů, kostí, chrupavek a stěn cév.
- často vykazuje falešný výsledek při měření slin nebo moči pH proužky

 

Pro lidský organismus je udržení přesného pH krve otázkou života či smrti (doslova!)

Ideální hodnota pH krve je 7, 4 a pohybuje se v nepatrném rozmezí od 7,35 do 7,45. To znamená, že krev musí být neustále lehce zásaditá. Tělo tedy musí nepřetržitě a ZA KAŽDOU CENU udržet pH v nepatrném rozptylu uvnitř těchto hraničních hodnot, jinak umíráme.

Proč jsou slova „ZA KAŽDOU CENU“ zvýrazněna?
Když tělu znesnadníme udržení přesného pH krve, tou cenou, kterou platíme, je naše zdraví. Tělo prostě musí obětovat část sama sebe (níže popsanou demineralizací), jen aby se udrželo na živu – v rozmezí hodnot pH 7,35 – 7,45.

 

Čím vším tělo překyselujeme:

Především naším „moderním“ přesněji řečeno sebevražedným jídelníčkem. Leckde na internetu najdete podrobnější seznamy, které potraviny jsou kyselinotvorné, které jsou neutrální a které jsou naopak zásadotvorné. Úmyslně se píše „kyselinotvorné“ a „zásadotvorné“ a nikoliv kyselé či zásadité, protože samotná chuť potraviny není rozhodující. Pro příklad – citron chutná kysele a přesto je to potravina, která tělu pomáhá udržet zásaditější (zdravější) vnitřní prostředí.

Nejnebezpečnější kyselinotvorné potraviny jsou maso, cukr a alkohol. 

Maso je dvojnásob nebezpečné proto, že kromě samotného překyselení zanáší organismus ještě tzv. purinovými metabolity, které jsou také schopny vyvolat různá nebezpečná a bolestivá doživotní onemocnění.
Cukr (nečastěji sacharóza) je kromě velmi silného překyselování nebezpečný i tím, že se až příliš rychle vstřebává do organismu a tělo na něj musí velmi dramaticky reagovat – protože i hladina cukru (glukózy) v krvi musí být udržována v určitém rozmezí, i když naštěstí ne v tak těsném a život ohrožujícím, jako je udržení přesného pH.
Alkohol je dvojnásob nebezpečný proto, že (kromě překyselování) i v malém množství poškozuje nervové buňky (především myelinové obaly jemných nervových vláken). Alkohol je agresivní organické rozpouštědlo, které se hodí opravdu jen do průmyslu a nikoliv do něčeho tak složitého, jako je lidské tělo. Aceton také nepijeme.

To, co z bílkovin ve skutečnosti potřebujeme, je pouze malá skupina tzv. esenciálních aminokyselin. Při přechodu na zdravější bezmasé stravování jsou jejich dostačujícím zdrojem fermentované (kysané) mléčné výrobky a bílkoviny obsažené prakticky ve všech rostlinných semenech. Z nich absolutně nejzdravější je čerstvě rozmixované lněné semínko = mimo jiné i pro vysoký obsah životně důležitých omega-3 nenasycených mastných kyselin. Semínka jsou kromě obilovin i luštěniny, ořechy, mák, sezamové semínko…


Zpět k překyselování: 

Druhým nejdůležitějším zdrojem překyselování je jakékoliv duševní napětí. To vede k závažné nerovnováze v řízení našeho těla – dochází k potlačení aktivity regenerujícího parasympatického nervového systému a k převaze adrenalinového (sympatikotonního) systému = který mimo jiné spouští v těle nadměrnou tvorbu různých kyselých látek, které potřebuje pro domnělý boj nebo útěk.
V průběhu duševní zátěže navíc většina z nás nevědomě potlačuje své dýchání (proto se říká „strachy ani nedýchal“).

Třetí hlavní zdroj našeho chronického překyselování je nedostatečné dýchání. Až příliš často dýcháme nepravidelně, málo a povrchně. Kromě chybějícího kyslíku, který by jinak dokázal spoustu kyselých látek doslova spálit, je druhým důsledkem hromadění kysličníku uhličitého v krvi, který vytváří asi nejběžnější kyselinu naší krve = kyselinu uhličitou.

Jak si zkontrolovat stav vlastního překyselení ?

Kupte si pH papírky na kontrolu moči. Kromě těch kombinovaných, co sledují kde co, jsou k dostání i jednoúčelové jen na měření samotné pH. První ranní moč se ještě toleruje v hodnotách pod pH 7, ale přes den musí mít Vaše moč MINIMÁLNĚ pH 7 – ale raději ještě o pár desetin vyšší. Pokud máte v průběhu dne pH moči pod 7, můžete si být jisti, že už teď je Vaše zdraví nějak poškozeno a bude to s Vámi stále horší -  pokud se nezařídíte.
Někdo doporučuje měřit pH slin, ale to osobně nepovažuji za lepší řešení, než je měření moči. Jednak slina nezabíhá do tak varovné vysoké kyselosti a za další před její kontrolou se nedoporučuje dvě hodiny nic jíst a pít (kromě čisté vody) a to je v kolizi s dobrým pitným režimem. Proč čistá pitná voda není pro tělo ideální, to je zas na jiné povídání. (Lež se prostě nestane pravdou jen proto, že ji stále někdo opakuje).

Jednorázově snížit pH krve jen proto, že právě upozornila kontrola moči, že v cévách Vám asi koluje něco, co se poněkud podobá elektrolytu v autobaterii, to je sice lákavé, ale není to nic o trvalé změně dosavadního překyselujícího a sebezničujícího životního stylu.
Pokud budete jíst to, co dosud a pouze přetrvávající přebytek kyselin jen odstraníte zvýšeným přívodem neutralizačních chemikálií obsahujících vápník, tak se Vám takto vzniklé sloučeniny vápníku časem někde nepříjemně připomenou. To proto, že soli kyselin a vápníku jsou dost špatně rozpustné a mají tendenci se z roztoku zase někde vysrážet. Tenhle úkaz nás sice může naplňovat nadšením při návštěvě krasových jeskyní, ale rozhodně není dobré tvořit si v těle „krápníky“ v podobě ledvinových kamenů, kalcifikací cév nebo jako výrůstků na páteři, patách a kolem všech možných kloubů.
Jak nás zvýšená kyselost poškozuje a pomalu zabíjí.

Prostě tím, že tělo nadbytek kyselých látek samo ihned neutralizuje vším, co je k dispozici = především odebírá tkáním vápník. Například cévy mají velmi jemnou výstelku a opravdu nejsou vhodné pro transport kyselých roztoků. Nadbytečné kyseliny se naváží na vápník v cévní stěně a ta jednak tuhne a jednak na takové postižení reaguje „záplatou“ z cholesterolu.

Vápník ale i další zásadotvorné minerály tělo odebere nejen z cév, kostí, ze zubů a kloubních chrupavek. Nadměrné množství kyselých látek v těle dokáže poškodit jakýkoliv orgán. Nejprve formou desítek různých zánětlivých onemocnění – a nakonec nás zahubí skrze rakovinu, infarkt nebo mozkovou mrtvici.
Který orgán bude napaden a poškozován přednostně – o tom rozhoduje nastavení naší psychiky, a její vliv na funkce jednotlivých orgánů.
Naštěstí si od překyselení – této zřejmě nejčastější a nejzhoubnější odchylky od zdraví – může si každý pomoci sám. Protože to za nás stejně nikdo nemůže udělat. Takže nejrozumnější řešení je, zahájit svoji novou životní etapu a nejlépe hned teď – tím, že ještě s pohledem na tyto řádky začnete pomalu zhluboka dýchat a už nikdy nepřestanete.

Absolutně nevhodná kyselinotvorná strava, která vede k překyselení organismu důsledkem špatného pH:
Pouhou zásadotvornou stravou, kyseliny způsobující překyselení nelze zcela z organismu odstranit.
Pozn.:

Nekupovat v lékárnách – umělé ve vodě rozpustné a cucavé vitamíny, jsou chemicky vyráběny a ucpávají kapiláry a celý lymfatický cévní systém! To platí u všech „vitamínů“ chemického průmyslu. Čerpejte je z kvalitních potravinových doplňkůa z běžné zdravé stravy.
Udržovat zásadité pH organismu zásaditými bazickými koupelemi.

Doporučení zásadité péče pro pokožku a tělo jako celek kvalitní BIO kosmetikou, drogérii a čistící prostředky bez obsahu parabenů, ftalátů,těžkých kovů jako rťuť, kadmium,arsen,olovo, hliník, thálium, nikl, berylium, a jiných chemikálií a toxinů, které se běžně vyskytují v líčidlech a běžné kosmetice. Tyto jedovaté látky procházejí kůží z 60-80% přímo do krve!

Stručný přehled potravin z hlediska kyselosti a zásaditosti:

 

Kyselinotvorné potraviny
Žitné klíčky, rýže loupaná, pšeničné klíčky, vejce, maso hovězí, vepřové, králičí, kapří, slaneček, ementálský sýr, tvaroh, čočka, bílá mouka, burské oříšky, bílé pečivo, krupice, para a vlašské ořechy, uzené maso, šunka, ovesné vločky, sádlo, hrách, mandle, lískové ořechy, pomeranče, mandarinky…

 

Zásadotvorné a neutrální potraviny
Ananas, artyčoky, aspik
Bambusové klíčky, banány, borůvky, brokolice, broskve (čerstvé), bryndza, bylinkové čaje
Celer, celozrnný chléb, cibule, citrony, cuketa, cukrová kukuřice
Čaj (zelený), černý kořen, černý rybíz, červená řepa, červené zelí, česnek,
Dýně,
Fazole, fenykl,
Grahamový chléb, grapefruit,
Hlávkové zelí, hrášek (čerstvý),hrušky, husí prsa,
Chřest,
Jablečná přírodní šťáva, jablečná dřeň, jablečné víno, jablečný koláč, jablko, jáhly, jahody, jogurt
Kapusta, kapusta kadeřávek, kapusta růžičková, kdoule, kedlubny, knackebrott, kopr, kroupy, krupice, krůtí maso, kukuřice, květák, kyselá smetana, kysané zelí
Ledový salát, lněná semínka, maliny, máslo, meloun medový, meloun, meruňky, minerální voda neperlivá, mirabelky, mléko (1,5 – 3,5 % tuku), mrkev,
Nektarinky
Okurky, ořechy, ostružiny, oliv. olej
Petržel, platýz, podmáslí, pórek, rajčata, rýže
Ředkev, ředkvičky, řeřicha
Slepice (pečená i vařená), sójové klíčky, srnčí kýta,
Šípky, špenát, šťáva z kyselého zelí, švestky
Telecí filé, telecí stehno, treska, třešně,
Ústřice
Želatina, žitná mouka, žitný chléb

Překyselení-Studio Imago