Plísně

Co může ovlivňit naše zdraví a hubnutí!

Problémem dnešní doby je rafinovaný cukr, který slouží jako potrava pro Candidu. Tělo nemůže využít rafinovaný cukr jako zdroj energie, dokud se nerozštěpí na jednoduché cukry, oproti tomu fruktóza a glukóza z ovoce pomáhá tělu vylučovat Candidu, má silné antioxidační a adstringentní účinky. Díky nim se tělo dokáže zbavovat lymfatických usazenin, což je velmi důležité, protože právě tyto usazeniny jsou domovem drobných parazitů.

 

Kvasinky – kvasinkový syndrom – kandidóza
Polysystémová chronická kandidóza, candidóza, mykóza, plísně

Jde o nadměrné pomnožení kvasinek (candida allbicans) ve střevech, krvi a orgánech.

Candida albicans je parazitická kvasinka, která osídluje střeva (10-15% střevní mikroflóry), pohlavní ústrojí, ústa, jícen a krk. Tato kvasinka žije za normálních podmínek v rovnováze s ostatními bakteriemi (např. acidophilus a bifidobakterie) a kvasinkami v lidském organismu.
Za určitých podmínek se však množí, oslabuje imunitní systém a způsobuje infekci známou jako kandidóza. Mikroorganismus může cestovat krevním oběhem do mnoha tělních orgánů.

Příčiny

Každé oslabení imunitního systému, jehož příčinou může být například toto:

 • Steroidní hormony jako kortizon nebo anabolické steroidy v jídle nebo v lécích, zvláště v antikoncepčních pilulkách.

 • Antibiotika podávaná lidem nebo zvířatům, jejichž maso lidé jedí. Antibiotika ničí užitečné bakterie (acidophilus, bifidobakter) stejně jako bakterie způsobující nemoc.

 • Pravidelné užívání antikoncepčních pilulek.

 • Stres.

 • Nesprávná výživa, kdy je přijímáno nadměrné množství jednoduchých cukrů.

 • Léčení rakoviny ozařováním nebo chemoterapií, chirurgický zákrok, umělá výživa.

 • Zděděné nebo získané poškození imunitního systému ( např. AIDS).

 • Příliš mnoho cukru v krvi, např. při cukrovce

 • Přemíra alkoholu, léků nebo drog.

 • Nakažení novorozence při porodu od matky, jeli genitální oblast zasažena infekcí.

Candida se dramaticky množí po antibakteriální terapii antibiotiky, při větší konzumaci cukru, kdy pH vnitřního prostředí posuneme výrazně směrem ke kyselosti.

 

Bludný kruh:

Příznaky kvasinkové infekce u dospělých

Příznaky kvasinkové nákazy u dospělých jsou často natolik všeobecné, že je lékař bez dalších diagnostických opatření jen velmi těžko může přičíst na vrub kvasinkové nákaze.
Výčet sahá od chronických infekcí a bolestí hlavy přes chronickou únavu nebo deprese až po bolesti nervů a kloubů. Tyto plíživé příznaky mohou vystupovat samy nebo v kombinaci s jinými příznaky a mohou být více či méně výrazné. Jiné obtíže naopak zřetelně ukazují na příčinu onemocnění.

KŮŽE: svědění, pálení, bělavé, šupinaté ekzémy, malé puchýřky, zarudnutí, některé formy akné (léčbě vzdorující akné, hluboké boláky) plísňová onemocnění kůže a nehtů

NEHTY: bělavá až nažloutlá prosvětlení, uvolňování nehtů z lůžka, zvýšená lámavost nehtů

TRÁVICÍ ORGÁNY: zápach z ůst, nepříjemná chuť v ústech, tvorba aftů, povleklý jazyk, potíže při polykání, říhání, nadýmání (především po požití sladkých jídel), průjmy, zácpy¨, pálení a svědění konečníku, nevolnost, abnormální chuť na sladké, alkohol, popř. nesnášenlivost alkoholu

OČI: rozmazané vidění, pálení a svědění očí, kruhy a váčky pod očima, slzení, přecitlivělost na světlo, červené oči, bolest v očích

NOS: svědění v nose, chronická rýma, ucpaný nos

UŠI: Svědění, bolesti, záněty, ucpané uší, zvonění v uších, přecitlivělost na zvuky

POHLAVNÍ ORGÁNY A MOČOVÉ CESTY: bílý, sýrovitý výtok v oblasti ženských pohlavních orgánů – je doprovázen intenzívním svěděním, u mužů se výtok a svědění dostavují později, opakující se záněty dělohy, vaginální záněty, záněty močového měchýře a vaječníků, pokles tvorby pohlavních hormonů, poruchy menstruace, menstruační křeče a snížení sexuální touhy.

VLASY: padání vlasů, tvorba lupů, suchá nebo naopak mastná pokožka hlavy

KLOUBY a SVALY: bolestivost, slabost, třes končetin

POTÍŽE S HMOTNOSTÍ: přibírání či naopak bezdůvodné ubývání na váze, nechutenství či neodolatelná chuť k jídlu (především na sladké)

LYMFATICKÝ A CÉVNÍ SYSTÉM: zduřelé uzliny, studené nohy a ruce, zimouřivost, nízká tělesná teplota, opuchlý obličej, pocení, tvorba modřin, otoky, nízký či vysoký krevní tlak

SRDCE A PLÍCE: dýchavičnost, kašel, bolesti v hrudníku…

PSYCHIKA: deprese, zapomnětlivost, poruchy koncentrace, zmatenost, apatie, nespavost, změny nálad, ospalost, halucinace

HLAVA A NERVY: bolesti hlavy, migrény, pocit necitlivosti, brnění

ALERGIE, ZÁNĚTY, CHRONICKÁ ÚNAVA: následkem celkového oslabení imunitního systému se objevují alergie, chronické záněty a jiné nemoci. Asi 90 % nemocných s neurodermatidou trpí současně kvasinkami ve střevě.
Také astma bronchiale, lupenka (psoriasis) a revma jsou zhoršení alergie.

 • Projevy kvasinkové infekce u dětí

 • KŮŽE: načervenalé, silně svědící puchýřky v místech pokrytých plenkami.NEHTY: bělavá až nažloutlá prosvětlení, nehet se pomalu uvolňuje z lůžka a zbarvuje se.

 • TRÁVICÍ ORGÁNY: Soor – světlé bělavé puntíky na sliznici úst či nápadné bělavé vyvýšeniny sliznice na okrajích jazyka, velmi časté nadýmání(zejména po sladkých jídlech), bolesti břicha, páchnoucí větry

 • POHLAVNÍ ORGÁNY: svědění

 • UŠI A HORNÍ CESTY DÝCHACÍ: chronické nebo opakované záněty uší nebo horních cest dýchacích.

Jak se zbavit Candidy

4 kroky k úlevě:
Očištění těla od této škodlivé a destruktivní kvasinky vyžaduje trpělivost, vytrvalost a více-druhový přístup.
Krok 1: Omezení růstu kvasinek
Krok 2: Správná strava : vyhladovění nežádoucích kvasinek
Krok 3: Vyčistěte si střeva – obnovte zdravou střevní mikroflóru
Krok 4: Další podpora – potravní doplňky a trávicí enzymy
Tyto kroky vás přivedou na cestu, která vás od nepříjemných kvasinek osvobodí a může významně změnit váš život….navždy.