S čím můžeme poradit?
Jak dobře víte, svět kolem nás skrývá spoustu hrozeb. Nejnebezpečnější mohou ovšem být ty nejmenší, které nelze pouhým okem zaregistrovat, bakterie, viry, cizopasníci, mikroby infikující náš organismus a znepříjemňující nám život. V tom lepším případě zůstává pouze u vyrážky, kašle, rýmy či bolesti břicha. Bohužel můžou způsobit mnohem vážnější ohrožení našeho organismu...
Zde se pokusíme nastínit základní druhy a jak se jich zbavit !
Bakterie & Viry
Každý z nás je denně obklopen stotisícovým množstvím bakterií, virů, parazitů apod. To, jestli se jim dokáže naše tělo ubránit, záleží především na našem vnitřním prostředí. A proto je třeba mít tělo vybaveno účinnými zbraněmi, aby se tyto patogenní mikroorganismy nestaly rezistentní vůči antibiotikům a postupně nám naše tělo neničily zevnitř.
Více o bakteriích a virech.
Paraziti
Lidské tělo je osídleno mnoha druhy bakterií. Kromě nich živíme také parazity. Nějaké parazity má úplně každý, avšak nikoliv stejnou sbírku. Více o parazitech.
Překyselení organismu
Kyselost a její opak – zásaditost se udává v hodnotách pH (zkratka od „potential of Hydrogen“ = množství volných iontů vodíku H+). Stupnici od 0 do 14. Neutrální je například čistá voda. Její pH má hodnotu 7 a to je hodnota i všech ostatních pH neutrálních roztoků. Má-li roztok hodnotu nad 7, znamená to, že je zásaditý (převažují v něm zásadité látky). Při pH pod 7 jde o roztok kyselý – převažují v něm kyselé látky. Více o překyselení a jeho negativním dopadu na Vaše zdraví.
Chemikálie
Člověk jako kterýkoli jiný organismus si z prostředí bere látky. A to jak ty, které jsou nutné pro jeho existenci, tak i ty, které jsou škodlivé a neužitečné. Pojďme se tedy podívat na to, jakými faktory je škodlivost chemických látek ovlivněna. Více o chemikáliích.
Plísně
Spory plísní jsou velmi odolné, dokáží cestovat přes venkovní i vnitřní vzduch. Pokud spory přistanou na vlhkém povrchu, mají ideální prostředí pro své množení. Člověk, u kterého se přemnoží a rozšíří kvasinka Candida Albicansdo celého těla, trpí únavou, podrážděním, apatií, svěděním či opakovanými infekcemi. Více o plísních.
Těžké kovy
Neviditelnou hrozbou naší generace jsou těžké kovy a chemické látky, které na nás útočí ze všech stran. Znečištěný je vzduch, který dýcháme a voda, kterou používáme. Velmi záludné jsou chemické látky v potravě. Jde zejména o stabilizátory, aromatické barvící, konzervační a emulgační látky, které přidávají výrobci při průmyslovém zpracování potravin. Nesmíme podcenit chemické postřiky, hnojiva a látky podávané užitkovým zvířatům. Nezanedbatelné množství přijímáme s očkováním, tabákovým kouřem, z domácích čisticích prostředků, nekvalitního nádobí, atd. Tyto izotopy těžkých kovů se usazují na vnitřních orgánech (v ledvinách, mozku, kostech, ve střevech, buňkách a krevních kapilárách). Poškozují imunitní systém, což způsobuje různé nemoci. Velkým problémem jsou zubní amalgámy. Zjistit více.